.
×

Valencia e Mustafit mposht Real MadridinValencia ia ka bërë të vështirë jetën Real Madridit në Mestalla duke e mposhtur me rezultat 2-1.
Mirëpo, ekipi i Shkodran Mustafit arriti që në fraksionin e dytë ta përmbysë epërsinë e Mbretërve.
I asistuar nga Jose Gaya, Antonio Barragan e barazoi rezultatin (52’).
Dhe pas një harkimi nga këndi, Nicolas Otamendi shënoi për epërsinë e Los Che (65’).
Në këtë mënyrë ndalet në 22, numri rekord i fitoreve radhazi të Los Blancos.