[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Vajzat moldave na emocionuan, ja si e kënduan Himnin KombëtarShqipëria ka arritur ta deklasoj Moldavinë në udhëtim me rezultat 0-4, shkruan Periskopi. Një moment me të vërtet emocionues u regjistruar pas sfidës mes Moldavisë dhe Shqipërisë e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020.

Një grup vajzat moldave kënduan para ndeshjes, live, Himnin e Shqipërisë, duke e interpretuar në mënyrë perfekte.

Pavarësisht vështirësisë me gjuhën shqipe, vajzat moldave arritën t’ia dilnin, duke marrë duartrokitjet e tifozvë shqiptarë dhe jo vetëm të pranishëm në stadium.

Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme:

 

Menu Title