[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

U indentifikua rasti i parë shqiptar nga KoronavirusiNjë grua 56 vjecare dyshohet se është shqiptarja e parë që ka humbur jetën në Itali si pasojën e Koronavirusit.

Lajmi i cili u publikua në disa media lokale në durrës është konfirmuar edhe nga gazetari i Vizion Plus në këtë qytet pas kontaktit me familjarët e viktimës.

Bëhet fjalë për një grua e cila kishte qëndruar për gati një muaj në Itali tek vajzat e saj.Gruaja vuante nga diabeti dhe është infektuar me koronavirusi nëpërmjet dhëndërrit të saj.

56 vjecarja është sjell në Durrës dhe është varrosur pa ceremoni mortore.

Menu Title