[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Trajneri i famshëm kosovar i bashkohet AAK-sëTrajneri i suksesshëm Kosovar  Driton Kuka i është bashkuar Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.Këtë e ka bërë të ditur vetë kryetari i AAK-së njëherësh dhe kryeministër në largim Ramush Haradinaj .

“I pakompremetuar në asnjë aspekt, ai pos që ngriti yjet e përmasave globale dhe arriti t’i sjellë Kosovës Medaljen e Artë Olimpike, është i biri i Ali Kukës, kryetarit të parë të nëndegës së AAK-së në Pejë “2 Korriku” shkruan Haradinaj në rrjetin social Facebook.

Hardinaj është shprehur shumë i lumtur që i biri i një prej themeluesve të Aleancës i është bashkuar AAK-së.Përndryshe Kuka është trajneri personale i xhudistes së suksesshme shqiptare Majlina Kelmendi .

Menu Title