[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Thyhet nga hajnat xhamia në Gjakovë, imami publikon pamjetËshtë thyer nga hajnat xhamia me dy minare e njohur si “Xhamia e Qylit” në Gjakovë. Rasti ka ndodhur rreth orës 22:00.

Rastin e ka konfirmuar imami i xhamisë Abdurrahman Bejtullahu.“Personi i panjohur , mbrëmë në mesnatë, ka arritur të hyj në xhamin tonë. Zoti hajr e boftë dhe atë e udhëzoftë”, ka shkruar ai në Facebook.

Hoxha ka publikuar videon ku shihet personi duke kryer vjedhjen./Botapress/

Menu Title