[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Therja me thikë e infermirerit, organizohet protestë në QKUKSot gjatë ditës është sulmuar me thikë një infermier i Urologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.Sindikata e infermierëve të Kosovës e ka dënuar ashpër sulmin dhe plagosjen e infermierit në fjalë.

“Sindikata e infermierëve të Kosovës, iu bën thirrje të gjithë infermierëve që janë tani në punë, që të mblidhen menjëherë para Emergjencës në QKUK në shenjë proteste për plagosjen e infermierit F. Nga Klinika e Urologjisë”.

Menu Title