[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Thaçi transmetoi LIVE në Facebook konferencën e Vuçiqit, pastaj e fshiuPresidenti i Kosovës ka transmetuar LIVE në llogarinë e tij në Facebook konferencën e homologut të tij serb pas takimit në Bruksel.

Pak minuta pasi filloi transmetimi në faqen zyrtare të presidentit ajo u ndërpre. Më pas nga kjo faqe u fshi tërësisht postimi ku kishte filluar transmetimi.

Presidenti Thaçi gjatë ditës ka takuar në Bruksel presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Ky dialog po udhëhiqet nga përfaqësuesja e lartë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Federica Mogherini.

Menu Title