[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tetë ushqimet që duhet t’i hani kur keni dhimbje fytiJu mund të ndjeheni se nuk do të mund të hani asgjë kur fyti juaj ka dhimbje, por disa ushqime mund të lehtësojnë dhimbjen tuaj, ndërkohë që ulin inflamacionin dhe forcojnë sistemin imunitar të trupit tuaj.

Më poshtë do të gjeni tetë ushqimet më të mira për të ngrënë kur jeni me dhimbje të fytit.

Të gjithë janë qetësues, të lehtë për t’u gëlltitur dhe të pasur me ushqyes. Të ushqyerit e mirë kur jeni i sëmurë apo me dhimbje është një nga mënyrat më të mira për të ndihmuar veten të shërohet.

Akullore me fruta (pa aditiv dhe fruktoza)

Supë me perime (me hudhër, shafran të Indisë dhe piper i zi)

Një përzierje të patateve të ëmbla me kanellë

Çaj kamomili me limon

Xhenxhefil

Mjaltë

Tërshërë me banane të shtypura

Smoothie

Menu Title