[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tërmeti lëkund vendin, ja ku ishte epiqendraNjë tërmet me magnitudë 3.1 ballë me epiqendër në fshatin Aliko, 6 km në Jug-Lindje të Sarandës është ndjerë edhe në Delvinë, Finiq dhe Konispol.

Lëkundja është regjistruar në orën 04:07. Deri tani nuk raportohet për dëme. Pak ditë më parë një tërmet me magnitudë 3.6 ballë lëkundi Tiranën.

Në muaj e fundit vendi është lëkundur nga disa tërmete, më i forti me magnitudë 7.5 ballë ishte në datë 21 shtator me epiqendër në Durrës, që u ndje në disa qytete duke shkaktuar panik te qytetarët, por edhe dëme material.

Menu Title