.
×

Tërmeti godet edhe qytetin e PrishtinësBotapress 28 Janar – Një tërmet e ka goditur sonte qytetin e Prishtinës. Tërmeti ka ndodhur rreth orës 21:00. Lëkundjet janë dëgjuar në kryeqytet, derisa shkalla e rihterit me të cilën u godit kryeqyteti, ende nuk dihet.

Dy tërmete tjera kanë goditur edhe Durrësin para pak minutave. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Durrës, në zonën e Hamallajt dhe paraprakisht raportohet për një tërmet 5.8 të shkallës rihter.

Ky nuk është tërmeti i parë që ka rënë ditët e fundit. Kujtojmë se dy ditë më parë në Shqipëri ranë një sërë tërmetesh në orët e mbrëmjes.