[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tërmet i ri godet ShqipërinëBotapress 23 Janar – Sipas informacioneve nga EMSC tërmeti me magnitudë 3.2 është ndjerë në orën 17:57 dhe epiqendra ka qenë 12 km në verilindje të Ersekës.Lëkundjet janë ndjerë në gjithë rrethin e Korçës.

Kujtojmë që në qarkun e Korçës vijojnë lëkundjet sizmike që prej muajit qershor kur edhe u regjistrua tërmeti më i fuqishëm prej 5.2 ballë me epiqendër fshatin Floq i cili dëmtoi dhjetëra shtëpi edhe në fshatrat Vidohovë dhe Qafëzezë.

Menu Title