[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tensione e fjalosje mes deputetit të VV-së dhe LDK-së, ja pamjetËshtë evituar një përplasje fizike ndërmjet deputetëve të LDK-së dhe VV-së në seancën e sotme të Kuvendit.Deputeti i partisë së Albin Kurtit, Hajrullah Çeku kishte një disktuim me deputeten e minoriteteve, Zikrete Aliti, pasi kjo e fundit apstenoi në një votim.

E, kjo i pengoi deputeti nga Prizreni, Xhavit Ukaj. Ai kërkoi nga deputetët e LVV-së që mos të ushtrojnë presion tek deputetja Aliti, të cilën ai e ka bashkëvendase. VIDEO

 

Menu Title