[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Temperatura në Kosovë sot shkoi deri në 36 gradëBotapress 2 Korrik – Edhe gjatë ditës së sotme po mban mot shumë i nxehtë. Sot temperaturat më të larta u regjistruan në Dukagjin. Në stacionin në Gjakovë temperatura maksimale arriti deri në 36C, në Kamenicë 34C, e në Prishtinë 32C.

Kështu bën të ditur Prishtina Weather, duke iu referuar të dhënave nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës dhe nga Aeroporti i Prishtinës.

 

Menu Title