[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tahiri nuk ndalet: Këtë herë ua paguan semestrat 200 studentëve të UP’sëKëngëtari Labinot Tahiri i cili viteve të fundit ka marrë mijëra iniciativa për t’ua siguruar mjetet financiare personave të sëmurë bashkë me qytetarët e shumtë vullnetarë, së fundi ka njoftuar se do t’i ndihmojë studentët me 5 mijë euro për t’i paguar shpenzimet e fakultetit, shkruan Gazeta Metro.

Tahiri ka njoftuar se me pesë mijë euro sa do të ndajë ai nga fonadacioni Labinot Tahiri, do të ndihmohen rreth 200 studentë për të paguar semestrat, ndërsa ka shtuar se është pro për t’u liruar të gjithë studentët nga këto pagesa në kohë pandemi.

“Sot, kemi vendosur që ti ndajmê për ju të dashur studentë 5000€. Jam pro që të lirohen nga të gjitha pagesat që kêrkojnë studentët. Personalisht kaq kam mundesi të bëjë pêr ju, ku besoj se për 200 studentë, pêr nga një semestër nëse nuk jam gabim do të dalin këto para”, ka shkruar Tahiri në Fcebook.

Ky është shkrimi i tij pa ndërhyrje:

Këtu ku nuk ka lajme të mira për ti dëgjuar, po mundohem të jap pak shpresë dhe miresi për njerëzit tanë që tê duket si lajm i mirë!

Eh Kosova!!!

Sot, kemi vendosur që ti ndajmê për ju të dashur studentë 5000€

Jam pro që të lirohen nga të gjitha pagesat që kêrkojnë studentët.

Personalisht kaq kam mundesi të bëjë pêr ju, ku besoj se për 200 studentë, pêr nga një semestër nëse nuk jam gabim do të dalin këto para.

Të paktën do të hiqet barra e pagesës nga FONDACIONI YNË “LABINOT TAHIRI”

Mendoj se do të shkojnë në vendin e duhur për ata me raste sociale!

Do të ju pêrkrahi edhe në të ardhmen.

Uroj të keni krenari dhe dashuri për vendin!

Me dashuri, Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë.

Menu Title