[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Tahiri: Nëse s’miratohet demarkacioni, shkojmë në zgjedhjePërgjegjësin për ta kaluar demarkacionin me Malin e Zi i’a ka hedhur koalicionit qeverisës, edhe një prej anëtarëve të këtij koalicioni.

Kryenegociatorja Edita Tahiri ka deklaruar se ratifikimi i marrëveshjes së demarkacionit është pëgjegjësi kryekput e koalicionit qeverisës PDK-LDK dhe jo e opzitës, dhe nësë një gjë e tillë nuk bëhet,dhe parlamenti nuk arrin ti kryej obligimet e veta, atëherë vendi duhet të shkoj në zgjedhje.

Tahiri në emisonin “Republika” me Dardan Gashin ka deklaruar se koalicioni duhet ta thotë fjalën e fundit dhe të përfundoj kjo qështje.

“Koalicioni duhet ta thotë fjalën e fundit dhe kjo qështje të kryhet, dhe natyrisht nëse kjo qështje nuk kryhet, dhe në qoftë se parlamenti nuk mund t’i kryej funksionet, si në çdo vend edhe këtu duhet të shikohet,dhe të shkohet në zgjedhje, kjo është e zakonshme kudo në botë” ka thënë Tahiri në “Republika”.

 

Menu Title