.
×

Tafili: LAA po mbështet PAN-in 

Kandidati për deputet nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Tafili, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se nëse LAA nuk pranon të bashkëqeverisë me Vetëvendosjen atëherë po i bie që ata po mbështesin PAN-in, shkruan Botapress.info

Ky është shkrimi i plotë i publikuar nga Avni Tafili:

 

Nese LAA nuk pranon te formoje qeverine me Vetevendosjen!, atehere i bie qe po mbeshtet formimin e qeverise nga PAN-i.

PAN-i nuk mund ta formoje qeverine. Edhe po te bente ndonje perpjekje, duke manipuluar ndonje deputet nga LAA-i, do te ishte jeteshkurtre dhe jofunksionale.

Pa Vetevendosjen! ne krye, s’ka qeveri!