[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Stefan Van Dijk: Tani e kupton pse Serbia loboi me vite kundër Kosovës në UEFAGazetari holandez i cili jeton në Kosovë, Stefan Van Dijk, ka ironizuar me shtetin serb me anë të një publikimi në Twitter.

Kosova ka zhvilluar ndeshjen e parë mbrëmë në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, ku barazoi me Bullgarinë me rezultat 1:1.

Kjo ishte ndeshja e 12 e Kosovës pa humbje duke lënë prapa kombëtare të mëdha si Anglia, Brazili, Gjermania, Franca, Belgjika dhe Spanja.

Van Dijk ka shpërndarë një postim të bet365 ku tregon këtë statistikë dhe mbi foto ka bërë një përshkrim, ku shkruan: “Tani e kupton pse Serbia me vite lobonte kundër Kosovës në UEFA”.

 

Menu Title