[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Specialja i shkruan Tomë Gashit: Na njoftoni nëse ju vijnë materiale tjera në zyrat e OVL-së, mos i publikoniBotapress 1 Tetor – Avokati i organizatës së veteranëve, Tomë Gashi ka bërë të ditur se ka pranuar një email nga Gjyqtari i Speciales, Nikollas Guillou duke thënë se nga ai iu është kërkuar që ta informoj zyrën e Prokurorit nëse ju shkon ndonjë informacion konfidencial.

Gashi ka thënë se krejt kjo ka ndodhur pasi që ai dhe sekretari i zyrës së veteranëve Faton Klinaku kanë refuzuar që të shkojnë në zyrat e EULEX’it në Fushë Kosovë.

Sipas avokatit ky vendim është tentativë për të legjitimuar arrestimin e krerëve të organizatës, e se kjo vërteton se dokumentet e publikuara janë të Speciales

Gjyjata speciale duhet pak te disiplinohet dhe te mos beje spektakle pa nevoje, siç beri me arrestimin e z.Nasim…

Publiée par Tomë V. Gashi sur Jeudi 1 octobre 2020

Menu Title