[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Skena të tilla në UFC, luftëtarit gati sa nuk i bie syri në tokëRodolfo Vieira edhe pse pësoi një lëndim të tmerrshëm në sy, ai arriti që ta mbrojë titullin e tij në MMA këtë të shtune.

30-vjeçari brazilian, i cili ka fituar të shtatë luftat e tij profesionale në MMA , u përball me Saparbek Safarov në Las Vegas.

Pas goditjeve të kundërshtarit, brazilian u lëndua rëndë në sy – edhe pse me këtë lëndim ai nuk u ndal deri sa mposhti Safarovin.

Sidoqoftë, Vieira arriti ta mposht kundërshtarin e tij duke e hedhur atë përtokë dhe me këtë veprim e fitoi edhe ndeshjen.

Menu Title