.
×

Si e mbështeti Turqia Serbinë të premten kundër ZvicrësAmbasada e Turqisë në Beograd, zyrtarisht kishte mbështetur Serbinë kundër Zvicres në ndeshjen e së premtes në Kupën Botërore që u zhvillua në Kaliningrad të Rusisë.
“I urojmë fat ekipit të Serbisë që do të luajë në ndeshjen kundër Zvicrës në Kupën e Botës”, kishte shkruar Ambasada e Turqisë në Beograd, transmeton Gazeta Express.
Ndeshja përfundoi me fitoren e Zvicrës. Njëherit golat e futbollistëve kosovarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri vulosën fitore për kombëtaren e Zvicrës, e cila e vë atë buzë kualifikimit në raundin tjetër në Kupën e Botës.