[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shtanget gazeta serbe: Fotoja që nuk do të dëshironte ta shihte askush: Flamuri i Kosovës mbi flamurin serbXhudistja shqiptare Distria Krasniqi, ka shtangur edhe mediat serbe duke ngritur flamuri e Kosovës mbi flamurin serb në Budapest, të Hungarisë. Xhudistja Krasniqi fitoi medaljen e artë nën flamurin e Kosovës në Grand Prix të Xhudos të mbajtur në Budapest.

Xhudistja serbe serbe Andrea Stojadinov fitoi medalje bronzi në të njëjtën garë, kështu që flamujt e Serbisë dhe të  Kosovaën u ngriten së bashku.

Askush nga serbët nuk donte ta shihte këtë fotografi, ata janë krenarë që më në fund ishin më të mirë se Serbia në një sport, shkruan gazeta serbe ‘Novosti’./Botapress.info/

 

 

Menu Title