[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shqiptarët e fitojnë derbin krahinës së RogalanditSkuadra Vikingu nga Stavangeri e ka mposhtur mbrem si mysafir skuadren e Haugesund ne me rezultat 2-0.
Vlene te theksohet se ne ket ndeshje spektkulare kan shkelqyer futollistet me prearjdhe nga Kosova,qe i mbrojne ngjyrate e suadres Viking,Veton Berisha,Ylldren Ibrahimaj dhe Zymer Bytyqi.Golin e pare per mysafiret e shenoi Ylldren Ibrahimaj ne minuten e 30.Ndersa rezultatine me 2-0 e shenoi Zymer Bytyqi ne minuten e 80.
Vlene te theksohet se lojtare i me mire ndeshjes u zgjodhe Ylldren Ibrahimaj.

 

 

Menu Title