.
×

Shqiponja e Mustafit (Foto)Festa e Shkodran Mustafit në dygolëshin e tij kundër Villarrealit, u shoqërua me formimin e shqiponjës me duar.

Tashmë është bërë e zakonshme që futbollistët shqiptarë që luajnë në ligat e mëdha evropiane të festojnë duke bërë shqiponjën.

Këtij trendi nuk i është shmangur as mbrojtësi i Valencias, i cili ia shënoi dy gola Nëndetëses së Verdhë.

Kampioni i botës me Gjermaninë dhe në festimin e titullit të botës (2014) e bëri shqiponjën