[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shpërthen uji i kanalizimit në lagjen “Mati 1”, banorët rrezikohen nga epidemiaBotapress 29 Gusht – Në lagjen Mati 1 të Prishtinës ka shpërthyer uji i kanalizimit. Konkretisht në rrugën “Uran Ajeti”. Si rezultat i kësaj, banorët po rrezikohen nga epidemi të ndryshme.

Banorët e lagjes janë ankuar se po vjen erë shumë e rëndë.

Në foto dhe video më poshtë shihet se uji ka shpërthyer që një kohë të gjatë, derisa shihen edhe pellgje të formuara si rezultat i shpërthimit të ujit.

Menu Title