[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shpërthejnë gazetat serbe, postojnë video të kosovarëve duke i djegur produktet e Serbisë(Video)Botapress, 22 Nëntor-Vendimi i kryeministrit të vendit për rritjen e taksës deri në 100% kryesisht të produkteve serbe ka ngjallur mjaft reagime dhe është përkrahur nga qytetarët, shkruan Botapress.info

Në saje të reagimeve ka hyrë edhe djegia e produkteve serbe në Kaçanik, sipas qyteraëve aksioni ka filluar dhe do të vazhdojë vazhdimisht./Botapress.info/

Lexoni shkrimin e plotë nga gazeta serbe Pink.rs:

Në faqen shqiptare “albeu.com”, u regjistrua një video që tregon se disa produkte nga Serbia janë djegur në Kosovë dhe Metohi.

Video thotë se gjithçka vazhdoi mbrëmë, pas vendimit të Prishtinës për të “bojkotuar” produktet nga Serbia.

Vlen të përmendet se disa banorë të Kačanikës vendosën të djegin produktet serbe dhe ta kenë regjistruar atë.

KLIKO KETU PER VIDEO

Menu Title