[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shpallen fituesit e çmimit Nobel për mjekësiShkencëtarët William Kaelin, Peter Ratcliffe dhe Gregg Semenza kanë fituar Çmimin Nobel në Mjekësi 2019 për zbulimin “se si qelizat ndjehen dhe përshtaten me disponueshmërinë e oksigjenit”, u njoftua në Stokholm.

“Fituesit e Çmimit Nobel të këtij viti zbuluan mekanizmin e një prej proceseve më të rëndësishme adaptuese të jetës,” tha Komiteti Nobel.

Menu Title