[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shokuese: Mbi 9 mijë raste të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit në Itali 

9338 raste të reja dhe 73 viktima. Ky është bilanci i Covid-19 në Itali gjatë 24 orëve të fundit.Sipas autoriteteve italiane, numri i tamponëve të kryer ka qenë rreth 100 mijë, 48 mijë më pak se dje.

Rajoni më problematik mbetet sërish Lombardia me 1678 raste, e ndjekur nga Campania me 1583 dhe Toscana me 988.

Menu Title