.
×

Shoferi i papërgjegjshëm parkon keq veturën, nuk ndal lojën e fëmijëve në PrishtinëNjë veprim aspak i hijshëm është bërë nga një qytetar i Prishtinës. Ai ka parkuar makinën e tij në të njëjtin vend ku fëmijët luajnë basketboll.

Por edhe pse ai e parkoi veturën nën koshin e basketbollit, kjo nuk i ka ndaluar fëmijët që të luajnë. Ata e vazhdojnë lojën e tyre edhe pse me vështirësi.

Sot pasdite ne parkingun afer Qendres Tregtare ne Bregun e Diellit me bente pershtypje loja e femijeve qe nuk po ndalej edhe pse poshte koshit ndodhej nje veture. Dhe ajo e parkuar ilegalisht, pa edukate, pa etike dhe pa respekt ndaj shoqerise qe ndodhej. Gje qe besoj qe shpreh idiotizmin tone! Popull, vetura nuk parkohet aty ku ty te vie me lehte!

Publiée par Bekë Llolluni sur Mercredi 11 septembre 2019