[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shkon në gjashtë numri i zëvendësministrave në MASHTMinistrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) i është shtuar edhe një zëvendësministër.

Gazeta Koha Ditore merr vesh se ditë më parë kryeministri, Ramush Haradinaj e ka emëruar si zëvendësministër të arsimit, Muhamet Kelmendin. Ky është zëvendësministri i gjashtë në MASHT.

Emërimin e Kelmendit kryeministri e ka bërë me 1 tetor të këtij viti. Muhamet Kelmendi i përket partisë së kryeministrit, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Menu Title