.
×

Shikoni se çfarë ka ndodhur me aeroplanin “Germanwings”, ku vdiqën 150 njerëz (VIDEO)Ekspertët francezë kanë bërë simulimin e ngjarjeve që ka ndodhur me avion Airbus A320, i cili u rrëzua të martën në Alpet franceze.

Simulimi është bërë në simulatorin e fluturimit Evropian, dhe pamja e kabinës është i ndryshëm, për shkak se ajo është bërë si një imitues i modelit Boeing 737-800, transmeton TetovaSot.

Ndryshe nga aksidenti ajor i kompanisë Germanwings, humbën jetën 150 njerëz.

Prokurori francez Brice Robben tha dje se për aksidentin ishte fajtor kopiloti Andreaz Lubitz i cili dyshohet se qëllimisht ka rrëzuar avionin.