[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shefqet Krasniqi i ‘godet’ femrat: O mos postoni foto në Facebook, se kqyr çka ju gjen (Video)Ish-imami i xhamisë së madhe në Prishtinë, ndaj të cilit ditë më parë ju është ngritë një akt-akuzë për ”nxitje të urrejtjes”, ”shpërlarje parash”, Shefqet Krasniqi, është përgjigjur rreth një pyetje se a është mëkat nëse një femër poston foto në rrjetin social Facebook, njofton Gazeta NewBorn.

Ai ka thënë se asnjë femër qoftë e mbuluar ose jo, nuk duhet të postoj fotografi në Facebook, sepse është gjynah dhe mekat i madh.

”Është një mekat i madh, është një fitne, është një fesat. Duhet me ju tutë zotit motrat muslimane, duhet me ju tutë Allahu, boll kemi gjynahe që i bojm për ditë. Imagjinoje të qet foton tane qatu dhe ai e ka qat foto, dhe ti nesër udhëzohesh, nesër mbulohesh dhe ai të ka peng për atë foto, e sa të publikohet ajo ty të vijn gjynahet se ti ke leju mu publiku ajo”, tha mes tjerash Shefqet Krasniqi.

SHIKO VIDEON

Menu Title