[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

SHBA goditet nga koronavirusi: Mbi 1100 të vdekur brenda 24 orëveSipas të dhënave të universitetit Johns Hopkins me bazë në SHBA, numri i viktimave nga COVID-19 ka shkuar në 7 163, me 1 105 viktima të regjistruara vetëm në 24 orët e fundit.Numri i rasteve të konfirmuara u rrit në 278 568, ndërkohë që janë regjistruar 9 920 pacientë të shëruar.
SHBA është vendi me numrin më të madh të të infektuarve nga COVID-19, duke u ndjekur nga Spanja, Italia dhe Gjermania.
Sipas të dhënave nga universiteti Johns Hopkins, në të gjithë botën kanë humbur jetën mbi 60 500 persona, ndërsa janë infektuar mbi 1,1 milionë. Deri tani numri i të shëruarve nga koronavirusi është 234 000 persona.

Menu Title