[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Shaqiri poston video dhe foto duke e festuar titullin e kampionit të EvropësPasi u shpall kampion i Evropës me Liverpoolin, Xherdan Shaqiri i ka publikuar disa video në llogarinë e tij në Instagram, ku shihet duke festuar me mijëra tifozët e pranishëm në stadium dhe bashkëlojtarët e tij.

Xherdan Shaqiri është shpallur kampion i Evropës për të dytën herë në karrierë, pasi që skuadra e tij, Liverpooli, triumfoi ndaj Tottenhamit me rezultat 2:0 në finalen e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Express.

Liverpooli u tregua shumë i fortë për rivalin e Premierligës, Tottenhamin, në finalen që sonte u zhvillua në stadiumin “Wanda Metropolitano”. Mohamed Salahu dhe Divock Origi e shënuan nga një gol për t’ia siguruar klubit të tyre trofeun e gjashtë në histori, transmeton Gazeta Express.

Ky sukses i Liverpoolit bën që Xherdan Shaqiri ta shtojë edhe një tjetër medalje të artë të Ligës së Kampionëve në kabinetin e tij.

27-vjeçari e kishte shijuar ndjenjën e të qenit kampion i Evropës edhe në vitin 2013, kur me Bayern Munichun e mposhti Dortmundin në finalen e Ligës së Kampionëve. Në atë kohë, Dortmundi drejtohej nga Jurgen Kloppi.

Menu Title