[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Seremb Gjergji shpall kandidaturën për president 

Seremb Gjergji e ka shpallur kandidaturën e tij për president.Ai një gjë të tillë e bëri në televizionin ‘Klan Kosova’.

“Zyrtarisht prej sonte jam kandidat në qoftë se kemi zgjedhje të lira. Nëse ka zgjedhje të lira me kokërr, me votë”.

“Sepse përmes Kuvendit vërtet nuk është as e natyrshme më, as e drejtë”.

Gjergji përmendi rastin e zgjedhjes së Hashim Thaçit si president më 2016, dhe problemet që u shfaqën në Kuvend gjatë atij procesi, duke argumentuar që presidenti duhet të zgjidhet nga populli dhe jo nga kuvendi, transmaton Botapress.info

Menu Title