[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rrëshqitje dheu e shiu i madh: Pamje nga përmbytjet e fuqishme në TurqiPamjet që vinë nga Turqia pas përmbytjeve të mëdha, tregojnë rrugët  e mbushura me ujë derisa ka edhe rrëshqitje të madhe dheu. Si pasojë  e këtyre përmbytjeve dy njerëz vdiqën dhe 11 u plagosën

Dy persona të plagosur në një rrëshqitje dheu në fshatin Yamac në rrethin Cayeli u dërguan në spital, u tha gazetarëve Kemal Ceber, guvernatori i Rize.

Përpjekjet e kërkimit dhe shpëtimit janë duke vazhduar për një person që është raportuar i zhdukur.

Ministri i brendshëm turk Sulejman Soylu është drejtuar në krahinë për të mbikëqyrur përpjekjet e ndihmës.

Menu Title