.
×

Rrëfimi i femijës për masakrën ku u vra babai i tij, tregon si shpëtoi 

Elbasani trembëdhjetë vjeçar nga fshati Gllanasellë e Drenasit mbijetoi nga masakra ku u vra babai i tij dhe shtatë burra të tjerë, duke qëndruar mes trupave të vdekur.

Ai në një rrëfim rrëqethës tregon në detaje për atë që ndodhi në kohën e luftës, ai ishte prezent kur i vranë babain dhe familjarët e tjerë, shkruan gazetametro.net.

Elbasani ka treguar se 3 ditë ka qëndruar pa lëvizur nga vendi  dhe duke mos ngrënë asgjë, kështu duke u frikësuar nga serbët e kujtuar se do të e vrisnin, deri sa kanë ardhur të marrin disa banorë që ishin habitur kur e kanë parë se ishte akoma gjallë Elbasani.

Më poshtë keni videon ku Elbasani tregon rrëfimin e tij dhe dëshmitari i parë që e gjeti të gjallë atë në mesin e shumë personave që i kishin mbytur.

KLIKO KETU