[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rrahje masive në plazh, dalin pamjetKy është momenti kur dy grupe me meshkuj, njëri britanik dhe tjerët vendas. Skenat kanë ndodhur në plazhin La Barceloneta në qytetin e Barcelonës.

Pushuesit tjerë janë parë duke mbledhur sendet e tyre dhe duke u larguar derisa nga fëmijët janë ndëgjuar duke bërtitur.

Njëri nga burrat që po rriheshin kishte marrur një shkop të hekurt.

Sirenat e policisë dëgjohen në sfond. Policia kishte arritur të arrestojë të gjithë të dyshuarit

Një zëdhënës i policisë në Barcelonë ka treguar që të gjithë të arrestuarit janë ndaluar dhe me ta po merret prokuroria. VIDEO

 

Menu Title