.
×

Rrahje brutale mes dy personave në ZvicërDy persona janë përleshur në një rrugë në qytezën Prateln të Bazelit në Zvicër dhe rrahja mes tyre ka bërë bujë në mediat zvicerane.

Një person del nga makina e tij dhe drejtohet tek makina e një kompanie auto-mekanike, ku i thotë drejtuesit të veturës të dalë jashtë nga vetura. Pasi ai del nga makina, të dy personat rrahën me njëri-tjetrin.

 

Gazeta zvicerane Blick raporton se ende nuk dihet nëse ka të lënduar nga kjo përleshje. Po ashtu as Policia nuk është njoftuar për ngjarjen.

Schlägerei auf offener Strasse in Pratteln

Ein Video einer Schlägerei in Pratteln macht die Runde. Zu sehen ist, wie ein Angestellter einer Firma von einem anderen Mann angegriffen wird. Das ganze Video hier: bit.ly/2NJlu2d

Publiée par Telebasel sur Jeudi 12 juillet 2018