[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rrahja në mes të policëve e qytetarëve — Policia e Ferizajt jep versionin e vet për ngjarjenDy policë janë rrahur keq me dy qytetarë në qytetin e Ferizajit, saktësisht në rrugën Ahmet Kaqiku. Lajmin për Gazetën e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së rajonit të Ferizajt, Agim Gashi.

Gashi sqaron se gjithçka filloi në momentin kur qytetarët janë ndaluar dhe kanë refuzuar që t’ia dorëzojnë letërnjoftimet njësiteve policore. E ndalja e tyre u bë për shkak se qytetarët nuk ishin duke i zbatuar masat parandaluese kundër pandemisë që ka shkaktuar Covid-19.

Megjithatë, policët kanë arritur ta vejnë situatën nën kontroll dhe e kanë zmbrapsur sulmin. Dy qytetarët janë arrestuar dhe janë dërguar në stacionin policor. Gjithashtu edhe mjekët kanë marrë trajtim mjekësor.

“Rreth orës 21:10 në rrugën Ahmet Kaqiku njësitet policore gjatë kryerjes së detyrave lidhur me planin operativ të Covid-19, kanë ndaluar dy qytetarë të cilët nuk i kanë zbatuar vendimet dhe masat parandaluese kundër pandemisë. Ata kanë refuzuar që të identifikohen me letërnjoftim dhe njëherit në mënyrë agresive I kanë sulmuar të dy policët. Policia e ka vu situatën nën kontroll duke e zmbrapsur sulmin. Personat janë arrestuar dhe janë dërguar në stacionin policor e ku më pas janë intervistuar. Policët kanë marrë trajtim mjekësor. Lidhur me këtë çështje do të merret prokurori i rastit”, ka konfirmuar Gashi.

Qite masken Joo 🤣🤣🤣🤣Qytetaret nga vendi i ngjarjes na kan siguruar pamje te reja te rrahjes mes policit dhe qytetarit ne Village Shopping Mall

Publiée par Ferizajli sur Vendredi 14 août 2020

Menu Title