[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ronaldo spektakël edhe në tenis, shikojeni çfarë bëri portugeziCristiano Ronaldo realizoi një gol në ndeshjen që Juventus e fitoi 2:0 ndaj Milan. Një ditë pas ndeshjes (të hënën), portugezi gjeti kohë për pakëz relaks, së bashku me familjen. Ai udhëtoi për në Londër, ku nga afër ndoqi Novak Djokovicin, i cili u përball me John Isner, në kuadër të ATP Finals.

Ishte serbi që e fitoi këtë takim 2:0 në sete (6:4 – 6:3). Megjithatë, ishte CR7 që vodhi spektaklin. Portugezi në një moment priti një top që edhe pse në shpejtësi të madhe, Ronaldo arriti ta kapte.

Shikojeni videon dhe fotografitë:

VIDEO

Menu Title