[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rikthehet shiu: Ky do të jetë moti në ditët në vazhdimBotapress 23 Korrik – Fushat e presionit të lartë që shtrihen mbi pjesën më të madhe të kontinentit europian dhe rajonin tonë, do të kushtëzojnë mot më stabil ditëve në vijim.Ndërkohë një front i ftohtë që shtrihet në lindje të rajonit, ditën e mërkurë do të sjellë vransira, pasdite rreth viseve malore me mundësi për riga lokale shiu.

Vala e të nxehtit mbi Europën perëndimore pritet të shtrihet mbi vendin tonë shkurtimisht, nga dita e premte, mirëpo ditëve të fundjavës, një turbullirë nga Atlantiku që do të depërtojë mbi rajon, mund të sjellë mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullima.

24.07.2019 Pjesërisht vranët. Pasdite rreth viseve malore mundësi për riga lokale shiu. Erë mesatare nga verilindja 5-11m/s. Indeksi UV: 8.

25.07.2019 Kryesisht me diell. Pasdite zhvillime të vransirave lokale. Erë e lehtë mesatare nga verilindja-lindja 2-8m/s. Indeksi UV: 6.

Menu Title