[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rezultatet në Lipjan: Më të votuarit e LDK’së në bastionin e vetKandidatja e Lidhjes Demokratike për Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani në qytetin e Lipjanit ka marrë 8742 vota.

Pas saj, kandidati për deputet, Kujtim Shala, i cili është anëtar i kryesisë së LDK’së, ka marrë 1184 vota në këtë qytet.

Ndërsa, Lumir Abdixhiku  mësohet se i ka 1069 vota në këtë qytet. Kandidati tjetër për deputet nga radhët e LDK-së, Anton Quni ka marrë 803 vota.

Kujtojmë LDK në Lipjan është partia e parë me 10365 vota duke lënë mbrapa PDK-në dhe LVV. Ndërkaq këtë komunë për dy mandate e udhëheq Lidhja Demokratike, e në zgjedhjet e vitit 2017, Imri Ahmeti ka fituar pa balotazh.

Menu Title