[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rëndohet situata me Covid në Itali, ja sa persona humbën jetën në 24 orët e funditGjendja nga Covid-19 vijon të jetë kritike në Itali, teksa 24 orët e fundit janë shënuar rreth 853 viktima.Sipas informacioneve, janë kryer më shumë se 188.659 tampone, duke rezultuar pozitivë rreth 23.232 persona. Ndërkohë që kanë arritur të shërohen 20.837 persona, duke e çuar numrin e tyre në total 605.330.

Sakaq që prej nisjes së pandemisë, Italia ka shënuar 1.455.022 të infektuar dhe 51.306 viktima.

Për momentin në vendin fqinj raportohen 798.386 raste aktive.

Menu Title