[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Remzie Osmani: Kënga është ilaç i shpirtit timAjo është e njohur në mbarë trevat shqiptare, kudo që ka shqiptarë e që dëgjohet muzikë shqip. Është e bukur pavarësisht kalimit të viteve tamam si një gonxhe që kurrë nuk vyshket, është e sjellshme dhe di gjithnjë të përcjellë pozitivitet, kurrë s’kemi dëgjuar për të ndonjë skandal. I është futur rrugës së muzikës vetëm me një qëllim për të sjellë sa më shumë hite. Bëhet fjalë për bilbilin e Kosovës, të mirënjohurën Remzie Osmani.  Remzia është prezantuar përpara publikut 30 vite më parë dhe çdo ditë e më shumë vazhdon të sjellë vetëm produkte muzikore që kthehen ne hite. Në pjesën më të mirë të këngëve e kemi parë në bashkëpunim me të vëllanë Nexhat Osmanin, me të cilin Remzia shprehet që ka patur fatin ta ketë pranë, për zërin dhe talentin që posedon sepse kurrë nuk do gjente si ai. Në repertorin e saj tashmë numëron plot 26 albume dhe pafund këngë solo e në bashkëpunim. Nuk kishte sesi të ndodhte ndryshe ishte personazhi i duhur në këtë fillimviti për të çelur një rrugë të re të vitit 2019. Remzia për të gjithë fansat e saj u shpreh kësisoj për këtë atmosferë festash, ‘Gëzuar Vitin e Ri 2019! Ju uroj shëndet, lumturi, dashuri dhe begati në familjet tuaja. Dëshiroj paqe në të gjithë globin! Gëzuar!’

Menu Title