[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Rekord rastesh me Covid-19 në ShqipëriEdhe dita e sotme vazhdon me një numër të lartë të prekurish dhe vdekje nga Covid-19 në vendin tonë.Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 311 raste të reja ditore.Ndërkohë, 6 pacientë nuk kanë mundur që të fitojnë dot luftën me virusin, duke e çuar numrin e viktimave në 493.

Numri i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë llogaritet në 20,004, ndërsa ata aktivë janë 8,618 raste.COVID-19 – Statistika (28 Tetor 2020)Raste të reja ditore 311

Të shëruar ne 24 orë 85

Të shtruar në spitale 289Humbje jete në 24 orë 6Testime ditore 397Testime totale 121,004Raste pozitive 20,004Raste të shëruara 10,893Raste Aktive 8,618Humbje jete 493

Menu Title