.
×

Refuzojnë urdhrat e Policisë së Kosovës, arrestohen një mashkull dhe 2 femra shqiptare 

Janë arrestuar një mashkull dhe dy femra K/Shqiptare, pasi që të njëjtit nuk kanë përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë dhe i kanë penguar në kryerje të detyrës. Me vendim të prokurorit i dyshuari mashkull i është dorëzuar njësitit policor në Prizren, pasi që i njëjti kishte urdhëresë aktive ndërsa dy të dyshuarat femra, njëra është dërguar në mbajtje kurse tjetra është liruar, njofton Policia e Kosovës në raportin ditor zyrtar, përcjellë Botapress.