[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ramush Haradinaj jep 500 euro për vajzën e sëmurë nga leukemiaDeputeti Labinot Tahiri ka njoftuar se shumës së mbledhur për të ndihmuar Aurora Krasniqin, vajzën e sëmurë nga Leukemia, i janë shtuar edhe 500 euro nga kryeministri Ramush Haradinaj.

Aurora Krasniqi është një vajzë e re e cila vuan nga Leukemia. Ajo është dërguar në Turqi ku edhe i duhen para shtesë për shërimin nga kjo sëmundje.

Deputeti Labinot Tahiri, mori iniciativë për të ndihmuar Aurorën përmes mbledhjes së donacioneve të shumta.

Postimi i plotë i deputetit Tahiri:

Edhe kryeministri, Z. Ramush Haradinaj, ndihmoi Aurora Krasniqi!

Është shumē e rëndësishme që të realizohet mobilizimi në diqka të mirë! Në këtë rast, jam shumë krenarë që, edhe elita politike, normalisht me mundesite e veta, i’u janë bashkuar aksionit; ta ndihmojmë, Aurora Krasniqin.

Familja Krasniqi dhe ne, të jemi mirnjohës, Z Kryeministër.

Faleminderit për donacionin ( 500) EURO).

Vazhdojmë aksionin.

Labi

Menu Title