[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Ramije Ajdini: Ëndërr e zhgëndërr!Zjarrmi dhe ankth, pritje pa fund
Ëndrra të kota, më lënë pa gjumë
Malli shtatin, gjithmonë ma shkund
Si guri kur kafshohet, thellë në lum
Vetmia, shokë i besës më mbet
Herë më puth e herë më vret
Sikur lulen maleve, era kur e vret

O eja, ti që më mbete ëndërr
Të shoh, si duket jeta, zhgjëndërr .

Menu Title