.
×

Rama takon Presidentin Obama: Dëgjova fjalë të mira për Shqipërinë (VIDEO)Kryeministri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Shtëpinë e Bardhë, ku u takua me Presidentin amerikan, Barack Obama dhe Zv/presidentin Xho Bajden.

Në përfundim të takimit, kreu i qeverisë tha se me Presidentin amerikan diskutoi për Reformën në Drejtësi, ndërsa tha se Presidenti Obama u interesua me kënaqësi edhe sa i përket idesë për futjen së fesë në shkollë.

Pas takimit në Shtëpinë e Bardhë, Kryeministri Rama shprehu përshtypjet e para përmes rrjeteve sociale. Ai tha se kaloi një orë të paharrueshme dhe falenderoi Presidenti Obama.Tv Klan

https://www.facebook.com/