[responsive-menu menu="logged-in-menu"]

Qytetari hakmerret ndaj qeverisë, futet në supermarket vetëm me të brendshme dhe maskëNjë burrë u fut të blinte në një supermarket në Uells, i veshur vetëm me të brendshme, por ama nuk e kishte harruar maskën në fytyrë.

Chris Noden, 38 vjeç, u ndalua nga stafi i sigurisë teksa përpiqej të fuste karrocën e tij në dyqanin Tesco në Newport, Gwent.

Ai u filmua nga gruaja e tij, 33-vjeçarja Dawn. Ajo u thotë punëtorëve: ‘Tani rrobat nuk janë thelbësore. Politika juaj e dyqaneve thotë se rrobat nuk janë thelbësore. Lëreni të futet për të blerë disa rroba”.

Por një roje sigurie thotë: ‘Ai nuk është veshur siç duhet. Nuk mund të vini të veshur ashtu”. Ky veprim i tij vjen si revoltë ndaj vendimit të marrë për ndalimin e shitjes së disa mallrave përfshirë këtu edhe rrobat.

Menu Title